Telefon: 604 404 472
Redukcja rozszerzonych naczyń krwionośnych

Skłonność do skóry naczynkowej wzrasta wraz z wiekiem. Sprzyjają jej częste przebywanie na słońcu, problemy krążeniowe, przyjmowane leki, nadciśnienie tętnicze, problemy hormonalne. Pierwszym objawem zwiastującym problemy z tzw. “pajączkami” jest często pojawiający się rumień na twarzy - na skutek emocji, zmiany temperatury, gorącego czy ostrego jedzenia. Początkowo rumień mija, ale po pewnym czasie utrwala się na skórze w postaci widocznych rozszerzonych naczyń krwionośnych. Najczęstszymi miejscami, na których pojawiają się teleangiektazje są twarz, szyja, dekolt, kończyny dolne. Przy zapobieganiu powstawania zmian naczyniowych oczywiście najważniejszą rolę odgrywa profilaktyka, jednakże są również sposoby na pozbycie się niechcianych zmian na skórze. Dobrym rozwiązaniem, obok laserów, będzie usuwanie rozszerzonych naczynek przy pomocy IPL (ang. Intense Pulsed Light), czyli wysoko skoncentrowanego światła pulsacyjnego. Energia światła pulsacyjnego pochłaniana jest przez barwnik krwi - hemoglobinę i zamieniana w energię termiczną. Dochodzi do zjawiska tzw. selektywnej fototermolizy, czyli selektywnej destrukcji termicznej, oddziałującej na hemoglobinę zawartą w rozszerzonym naczyniu krwionośnym. Energia ta powoduje koagulację ściany naczynia i jego obumarcie. Zniszczone naczynko jest wchłaniane przez organizm lub też odpada w postaci strupka na zewnątrz. Selektywna fototermoliza oznacza również, że działanie światła koncentruje swoją energię jedynie na defekcie skórnym, w tym wypadku na wadliwym naczynku, nie uszkadzając sąsiadujących z nim tkanek. Liczba zabiegów wymagana do osiągnięcia pożądanego efektu jest określona indywidualnie i zależna od czynników takich jak: głębokość naczynka, jego grubość, uwarunkowania genetyczne pacjenta oraz jego wiek. Średnio wykonuje się od 2 do 5 zabiegów w celu usunięcia sieci rozszerzonych naczyń krwionośnych.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
- rumień,
- teleangiektazje,
- drobne żylaki-naczyniaki.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może być delikatnie obrzęknięta, przy dużych zmianach może pojawić się siniak. Rozszerzone naczynka ulegają ściemnieniu. Proces ewakuacji poddanych koagulacji zmian trwa około tygodnia. Należy pamiętać o bezwzględnym nakazie stosowania kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (minimum 30 SPF), unikania zabiegów podrażniających skórę, takich jak peelingi mechaniczne czy też preparaty z kwasami.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
- ciąża,
- zażywanie leków bądź ziół fotouczulających,
- zażywanie retinoidów 6-12 miesięcy wcześniej,
- głębokie peelingi,
- schorzenia w obrębie miejsc poddanych zabiegowi (np. opryszczka),
- cukrzyca,
- epilepsja,
- leczenie zewnętrzne antybiotykami, kwasami owocowymi i sterydami,
- stosowanie kremów z retinolem na okolicę poddawaną zabiegowi,
- nowotwory skóry,
- skłonność do powstawania keloidów (bliznowców),
- uczulenie na słońce.

 

(C) 2011 - 2017 Kosmetyka Estetyczna Joanna Sobierajska Tarnobrzeg

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.