Telefon: 604 404 472
Usuwanie przebarwień IPL

Przebarwienia to zaburzenia w produkcji melaniny w skórze, które przybierają postać nieregularnych brązowych i czerwonawych plam, zróżnicowanych pod względem wielkości, kształtu i głębokości rozmieszczenia w naskórku i skórze właściwej. Przebarwienia najczęściej są wywoływane przez promieniowanie UV oraz zaburzenia hormonalne i w większości przypadków dotyczą kobiet (szacuje się, że przypadłość ta dotyka tylko 10% mężczyzn). Jedną z metod usuwania uporczywych przebarwień na skórze jest zastosowanie wysoko skoncentrowanego światła pulsacyjnego IPL (ang. Intense Pulsed Light). Energia światła pulsacyjnego pochłaniana jest przez barwnik skóry - melaninę i zamieniana w energię termiczną. Dochodzi do zjawiska tzw. selektywnej fototermolizy, czyli selektywnej destrukcji termicznej, oddziałującej na melaninę w skórze. Melanocyty (komórki zawierające barwnik) ulegają rozbiciu, w wyniku czego dochodzi do rozproszenia melaniny i rozjaśnienia przebarwień. Selektywna fototermoliza oznacza również, że działanie światła koncentruje swoją energię jedynie na defekcie skórnym, w tym wypadku na przebarwieniu, nie uszkadzając sąsiadujących z nim tkanek. Liczba zabiegów wymagana do osiągnięcia pożądanego rezultatu jest określona indywidualnie i zależna od czynników takich jak: rodzaj przebarwienia, jego głębokość, uwarunkowania hormonalne. W celu osiągnięcia zadowalających efektów konieczne będzie przeprowadzenie średnio od 3 do 5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych. Należy również pamiętać, że rezultat usuwania przebarwień może nie być trwały, gdyż IPL nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji skóry. Bardzo dużą rolę przy kuracji likwidującej przebarwienia jest stosowanie odpowiedniej ochrony w postaci preparatów hamujących promieniowanie UV (filtr 50 SPF) w celu eliminacji nawrotów przebarwień mających źródło w promieniowaniu UV.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może wystąpić niewielki obrzęk. W ciągu kilku godzin przebarwienia zaczynają ciemnieć i mogą nabrać intensywnie ciemnobrązowego zabarwienia. W ciągu następnych dni (średnio około tygodnia) skóra poddana zabiegowi intensywnie się złuszcza, przebarwienia ulegają rozjaśnieniu.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
- ciąża,
- zażywanie leków bądź ziół fotouczulających,
- zażywanie retinoidów 6-12 miesięcy wcześniej,
- głębokie peelingi,
- schorzenia w obrębie miejsc poddanych zabiegowi (np. opryszczka),
- cukrzyca,
- epilepsja,
- leczenie zewnętrzne antybiotykami, kwasami owocowymi i sterydami,
- stosowanie kremów z retinolem na okolicę poddawaną zabiegowi,
- nowotwory skóry,
- skłonność do powstawania keloidów (bliznowców),
- uczulenie na słońce.

 

(C) 2011 - 2017 Kosmetyka Estetyczna Joanna Sobierajska Tarnobrzeg

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.