Telefon: 604 404 472
Foto-odmładzanie IPL

Piękna, jędrna i gładka skóra to marzenie wielu z nas. Niestety, wraz z upływem czasu, pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, palenie papierosów, nieprawidłowa pielęgnacja, klimatyzacja czy gwałtowne odchudzanie, a także naturalnego starzenia się organizmu, skóra traci blask.

Możemy wyróżnić dwie zasadnicze grupy objawów związanych z fotostarzeniem: Grupa A to zmiany przebarwieniowe - piegi, plamy, a także zmiany naczyniowe - rumień, rozszerzone naczynka, Grupa B to zmiany strukturalne naskórka i skóry - rozszerzone pory, zmarszczki, utrata sprężystości.

Jedną z metod opóźniania efektów starzenia się skóry, a zarazem poprawienia jej wyglądu i struktury jest wykorzystanie technologii IPL (ang. Intense Pulsed Light), czyli światła pulsacyjnego. IPL to efektywna i bezpieczna metoda kompleksowego odmładzania skóry dzięki wysoko energetycznemu światłu emitującemu promieniowanie w zakresie fal widzialnych i podczerwonych. Światło wnikające w skórę podczas zabiegu jest rozproszone i ma różną długość fali. Dzięki temu może ono docierać do różnych głębokości skóry i działać w niej wielokierunkowo. Fale krótsze pochłaniane są przez melaninę i hemoglobinę znajdujące się w skórze i naczyniach krwionośnych, co sprzyja likwidacji przebarwień i rozszerzonych naczynek krwionośnych. Wiązki dłuższych fal docierają do głębszych warstw skóry, pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Światło IPL-a działa również regulująco na pracę gruczołów łojowych, zmniejsza stany zapalne i trądzik działając bakteriobójczo. W efekcie skóra jest rozjaśniona, bardziej napięta, zmarszczki mniej widoczne, przebarwienia i rozszerzone naczynka zredukowane, a pory zwężone.

Najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie serii zabiegów. Zaleca się przeprowadzenie od 2 do 6 zabiegów w odstępach 3 - 4 tygodniowych. Najczęstszymi partiami poddawanymi zabiegowi są twarz, szyja, dekolt, dłonie, ramiona, ale także plecy czy brzuch. Dużą zaletą jest mniejsza inwazyjność zabiegów (w porównaniu z laserami), możliwość natychmiastowego powrotu do normalnych zajęć, szybkość przeprowadzania zabiegów dzięki dużej powierzchni kryształu na głowicy. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może być delikatnie obrzęknięta. Przebarwienia i niedoskonałości ulegają ściemnieniu, skóra zaczyna się łuszczyć i odsłaniać nowe warstwy. Proces intensywnej regeneracji trwa około tygodnia czasu. Należy pamiętać o bezwzględnym nakazie stosowania kremów z wysokim filtrem (minimum 30 SPF), unikania zabiegów podrażniających skórę, jak peelingi mechaniczne czy też preparaty z kwasami.

NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI Z FOTOODMŁADZANIA TO:
- napięcie i ujędrnienie skóry poddawanej zabiegowi,
- ujednolicenie kolorytu skóry poprzez eliminację zmian barwnikowych i naczyniowych,
- regulacja wydzielania melaniny i zapobieganie powstawania nowych zmian barwnikowych,
- regulacja pracy gruczołów łojowych i zwężenie porów skóry,
- działanie antytrądzikowe i antyzapalne,
- pobudzenie aktywności fibroblastów w produkcji kolagenu i elastyny.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
- ciąża,
- zażywanie leków bądź ziół fotouczulających,
- zażywanie retinoidów 6 - 12 miesięcy wcześniej,
- głębokie peelingi,
- schorzenia w obrębie miejsc poddanych zabiegowi (np. opryszczka),
- cukrzyca,
- epilepsja,
- leczenie zewnętrzne antybiotykami, kwasami owocowymi i sterydami,
- stosowanie kremów z retinolem na okolicę poddawaną zabiegowi,
- nowotwory skóry,
- skłonność do powstawania keloidów (bliznowców),
- uczulenie na słońce.

 

(C) 2011 - 2017 Kosmetyka Estetyczna Joanna Sobierajska Tarnobrzeg

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.